a
 • Posts tagged "makeup"

Dy gjëra duhet të kërkoni nga një pastrues që heq make up-in: Duhet të heqë me lehtësi të gjithë përbërjen në sy; dhe të mos i irritojë ata, apo lëkurën

Për të arritur një pamje perfekte, ka rëndësi të gjeni bazën e duhur të make up-it për llojin tuaj të lëkurës. Çdo lëkurë është krejtësisht e ndryshme nga tjetra, dhe

Shumë produkte make up-i sigurojnë qëndrim konsistent për shumë orë. Mjafton t’i aplikoni në mëngjes që të rrinë në vend për gjithë ditën. Siç edhe mund ta dini, ka tre mënyra

Edhe pse pak i mërzitshëm si proces, heqja e make-up-it në fund të ditës është një moment po aq i rëndësishëm sa vetë trajtimi i bukurisë. Pastrimi është hapi i parë

I kemi parë buzëkuqët të disponueshëm në lloje të ndryshme formulimi, me tekstura dhe rezultate të ndryshme. Në këtë artikull do gjeni një prezantim të shkurtër të llojeve të tyre.

Nuk mund ta mohoni se një gjë që do e donim të gjitha, janë më pak rrudha moshe, mimike ose linja fytyre paksa më ndryshe. Kemi një mori zgjedhjesh: Botoksi,

Për aq kohë sa maskat e fytyrës vazhdojnë të mbeten numri një i veshjes tonë kur dalim, ne adhurueset e bukurisë duhet të përshtatemi disi me situatën, dhe siç e

Nuk duket, reziston gjatë, ndjehet shumë i lehtë dhe jep efekt natyral. Kështu që pa dashur tua imponojmë, ua sugjerojmë kujtdo nga ju që e përballon në aspektin ekonomik.

Kontakti yne i parë me standartet e bukurisë, ose ato që sot quajmë #beautygoals, ka qenë padyshim me princeshat e filmave vizatimorë! Hirushja, Borëbardha, Jasmina apo sirena Ariel, një gjë

Videot që grimieret krijojnë me produkte kremoze hyjnë në ato video 'satisfying' që të gjithë i shikojmë me habi, pastaj vazhdojmë të investojmë në atë highlighter të lëngshëm dhe ne


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/u904002663/domains/revistakozmetike.al/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/u904002663/domains/revistakozmetike.al/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219