a
 • Posts tagged "fytyra"

Rrudhat nuk janë asgjë tjetër përveç se palosje e lëkurës. Janë vija të holla që zhvillohen në pjesët e trupit më të ekspozuara ndaj diellit si fytyra, qafa, duart dhe

Nëse e mbani mend gjë nga koha kur janë përdorur videokasetat, mbase është momenti për të blerë një krem ​​për rrudhat. Fatkeqësisht, shumë prej nesh fillojnë të kujdesen për lëkurën me

Për të arritur një pamje perfekte, ka rëndësi të gjeni bazën e duhur të make up-it për llojin tuaj të lëkurës. Çdo lëkurë është krejtësisht e ndryshme nga tjetra, dhe

Shumë produkte make up-i sigurojnë qëndrim konsistent për shumë orë. Mjafton t’i aplikoni në mëngjes që të rrinë në vend për gjithë ditën. Siç edhe mund ta dini, ka tre mënyra

Edhe pse pak i mërzitshëm si proces, heqja e make-up-it në fund të ditës është një moment po aq i rëndësishëm sa vetë trajtimi i bukurisë. Pastrimi është hapi i parë

Nuk duket, reziston gjatë, ndjehet shumë i lehtë dhe jep efekt natyral. Kështu që pa dashur tua imponojmë, ua sugjerojmë kujtdo nga ju që e përballon në aspektin ekonomik.

Njesoj si njeriu vetë edhe qelizat e lëkurës kanë një hark kohor, që nis me krijimin e tyre dhe përfundon me vdekjen. Cdo 27-30 ditë, lëkura i zëvëndëson vetë qelizat


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/u904002663/domains/revistakozmetike.al/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/u904002663/domains/revistakozmetike.al/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219