a
 • Estetikë  • Si të përdorim eye make up removers?

Si të përdorim eye make up removers?

Dy gjëra duhet të kërkoni nga një pastrues që heq make up-in: Duhet të heqë me lehtësi të gjithë përbërjen në sy; dhe të mos i irritojë ata, apo lëkurën e fytyrës.

Ka disa hapa të thjeshtë kur bëjmë këtë pastrim. Së pari, mos harroni të përdorni një jastëk gjumi pambuku të freskët dhe të zëvendësoni atë që keni sapo të bëhet pis.

Pambuku me të cilin pastroni make up-in duhet të laget me produktin e zgjedhur për të hequr përbërjen e tij. Për të hequr tonin e syve në qepalla, duhet të mbani topin e pambukut mbi to për disa sekonda për të liruar përbërjen. Pastaj me disa goditje delikate, nga brenda dhe jashtë, hiqni përbërjen nga qepallat. Për të hequr plotësisht maskarën nga qerpikët duhet të përdorni një pambuk të ri. Përsëriteni derisa pambuku të pastrohet.

Nëse ju zgjat shumë si proçes, ose keni nevojë për pak më shumë forcë, ndoshta nuk keni gjetur produktin e duhur për ju.

Pasi të keni hequr të gjitha gjurmët e make up, mund të lani sytë me një krem ​​specifik për sytë, duke ushqyer dhe rigjeneruar. Mos harroni kurrë që për një lëkurë të shëndetshme dhe rrezatuese, përveç heqjes së tualetit në mbrëmje para gjumit, është mirë të pastroni epidermën e fytyrës edhe në mëngjes sapo të zgjoheni, të hiqni djersën dhe sebumin e tepërt të akumuluar gjatë natës.

Në raste acarimi, ju sugjerojmë ujin e trëndafilit është si ilaç shtëpiak organik për të lehtësuar skuqjen dhe që nuk djeg. Është gjithmonë efektiv dhe i butë për lëkurën.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/u904002663/domains/revistakozmetike.al/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/u904002663/domains/revistakozmetike.al/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219