Trajtimet Wellness kanë qënë gjithmonë një mënyrë për ti dedikuar vetës pak kohë. Nëpermjet muzikes, qirinjëve dhe masazhit, trupi dhe mendja jonë rigjenerohet dhe benefitet merren edhe nga ana psikologjike. Efektet

Jeni nga ata që e prisni me padurim 14 Shkurtin apo nga ata që duan të zgjohen me datë 15, kur lulet, zemrat dhe gjithçka e kuqe nga reklamat dhe

Revista Kozmetike është frut i një eksperience dhjetë vjeçare në fushën e bukurisë. Pasi mbarova shkollën e mesme, fillova të ndiqja studimet e larta për International Management. Pavarsisht se lëndet e

Kylie Jenner është njëzet vjecarja që qëndron mbi perandorinë 1 billion dollarshe,vlerë kjo e referuar nga revista Forbes. Por kjo arritje nuk është vetem fal familjës Kardashian-Jenner ku ajo ka patur

E ftuar për të prezantuar në naten e 3-të të Sanremos, Alketa  Vejsiu kishte përzgjedhur dy emra shumë të njohur të modës. Dolce&Gabbana dhe Valdrin Sahiti. Ndryshe nga festivali i Rtsh-së ku

Me kalimin e viteve lëkura jonë humbet elasticitetin dhe shkëlqimin që karakterizon një pamje të shëndetshme. Për këtë motiv nëse i keni kaluar të ’50-tat, ose ju duhet të stiloni një

Koleksionit të produkteve që mbajnë emrin Sellma , po i shtohen gjithmonë e më shumë elementë. Pas highlighterit që Sellmashop solli në sezonin e veres, me 16 tetor erdhi në treg

Pas vitit 2009 në YouTube mund të shihje Beauty Blogger nga e gjithë bota që shpjegonin , mënyrat e grimit, kombinimet, teknikat. Por nëse duhet të kërkoje në gjuhen shqipe,

Stilimi i flokëve në modelin finger wave lind në fund të viteve ’20, si nevojë për ti dhëne më shumë stil modelit të famshëm bob.  Prerja e flokëve të shkurtër, në

Me uljen e temperaturave gjatë sezonit të dimrit lekura jonë ka tendencen të thahet. Pas fytyres, zonat që e ndjejne më shumë këtë ndryshim janë duart dhe këmbet. Ndër trajtimet më


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/u904002663/domains/revistakozmetike.al/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/u904002663/domains/revistakozmetike.al/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219