Sot në botën e kozmetikës, prodhuesit tentojnë tu afrohen sa më shumë klienteve duke qënë sa më specifikë me nevojat e këtyre të fundit. “Sipas llojit të lëkurës” është etiketa orientuese

Shumë vajza zgjedhin letra të lagura për heqjen e make-up. Ato janë shumë praktike, por janë tepër të dëmshme për lëkurën pasi shkaktojnë njolla, puçrra, pika të zeza, provokojnë rrudha

Huda Beauty është një markë tepër e njohur dhe e pëlqyer nga të gjitha vajzat. Në 13 maj 2020 Huda lançoi rimelin « Legit Lashes », por si arriti në kaq pak

Ju ndodh t’ju dalin në feed video nga TikTok me vajza qe nxjerrin një foto të tyren para disa kohësh, pastaj një foto të kohëve të fundit dhe ju tregojnë

Nëse ke filluar te kujdesesh per lekurën, me siguri ke degjuar për këtë të bekuar kolagjen. Por nëse akoma se ke kuptuar se çfarë është të keshillojme ti hedhesh një

Maskat, vajrat, produktet kozmetike janë pjesë e pandarë e vajzave, por në fillimet tona kemi bërë gjithmonë gabime duke i përdorur në mënyrë të gabuar, me përbërës të gabuar dhe

Argjila është baltë e cila ka veti pastruese për lëkurën. Egzistojne 5 tipe argjilash, e bardhë, e kuqe, e verdhë, rozë dhe jeshile. Secila përshtatet me tipe të ndryshme lëkure. Argjila

Dëshironi të kuptoni sa e ruajnë flokët tuaj ujin dhe sa shumë produkt thithin? Ja një provë e thjeshtë që nuk ju merr as 5 minuta kohë. Merrni 1 – 2

Kontakti yne i parë me standartet e bukurisë, ose ato që sot quajmë #beautygoals, ka qenë padyshim me princeshat e filmave vizatimorë! Hirushja, Borëbardha, Jasmina apo sirena Ariel, një gjë

Keni dëgjuar për flokë porozë? Sepse dëshirojmë shumë të ndajmë me ju vajza kuptimin shkencor të këtij termi dhe të shpjegojmë se si ndikon tek produktet që përdorim për përkujdesin


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/u904002663/domains/revistakozmetike.al/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/u904002663/domains/revistakozmetike.al/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219