Të mbledhurit gjak menstrual për ta aplikuar në fytyrë po bëhet trend. Kujt i detyrohemi për këtë modë të re dhe a ka gjë të vërtetë për pretendimet se ka

Ka shumë brande që shesin shampo kundër së verdhës dhe çmimet variojnë nga më të ndryshmet, por për ju vajza kemi zgjedhur të analizojmë "No Yellow" të Fanola-s,

Për aq kohë sa maskat e fytyrës vazhdojnë të mbeten numri një i veshjes tonë kur dalim, ne adhurueset e bukurisë duhet të përshtatemi disi me situatën, dhe siç e

E kemi cekur edhe më parë: Jo domosdoshmërisht produktet kozmetike ekonomike dhe me çmime të arsyeshme nuk janë efektive. Ose më pak efektive se produktet e shtrenjta. Sidomos fondotinta, e

Kush është Alessia Bonari, infermierja 23 vjeçare që u bë simbol force në Marsin e Covid-it? Duhet t'ju kujtohet që një vit më parë bëri namin nëpër socials një foto e

Negin Mirsalehi, me mbi 6 milionë ndjekës në Instagram, është vajza me flokët më të bukur nëpër socials. Jo vetëm një top blogger në gjithë botën, por edhe një sipërmarrëse në

Nuk duket, reziston gjatë, ndjehet shumë i lehtë dhe jep efekt natyral. Kështu që pa dashur tua imponojmë, ua sugjerojmë kujtdo nga ju që e përballon në aspektin ekonomik.

Prej shekujsh kujdesi estetik, por dhe ai shëndetësor i lëkurës dhe flokëve është pjesë e praktikave tona të përditëshme. Flokët thuhet se janë gjysma e bukurisë e ndërsa portreti një nga

Një ndër shqetësimet më të mëdha të vajzave dhe grave sot, është celuliti. Dikë e bezdis fizikisht, dikë psikologjikisht ose të dyja bashkë. “Ke celulit ti? Edhe unë kam. Jam

Ju kujtohet një foto që u bë virale për të suportuar skuadrën kombëtare të futbollit në kampionat, me një vajzë me make up kuq e zi, vizatuar një shqiponjë në


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/u904002663/domains/revistakozmetike.al/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/u904002663/domains/revistakozmetike.al/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219