a
 • Personazh

Vera po afron dhe një stres më shumë bëhet edhe depilimi. Sidomos tani në pranverë, ju kuptojmë vajza, që me veshjen e fustaneve dhe fundeve, problem më vete janë dhe

Ne vajzat, si shumicë adhuruese të pasionuara pas beauty, kemi një ndjesi që nuk e përshkruajmë me fjalë kur gjejmë  një produkt të mrekullueshëm drugstore. Dihet që edhe mund të shpenzojmë

Kush është Alessia Bonari, infermierja 23 vjeçare që u bë simbol force në Marsin e Covid-it? Duhet t'ju kujtohet që një vit më parë bëri namin nëpër socials një foto e

Negin Mirsalehi, me mbi 6 milionë ndjekës në Instagram, është vajza me flokët më të bukur nëpër socials. Jo vetëm një top blogger në gjithë botën, por edhe një sipërmarrëse në

Ju kujtohet një foto që u bë virale për të suportuar skuadrën kombëtare të futbollit në kampionat, me një vajzë me make up kuq e zi, vizatuar një shqiponjë në

Adrola Dushi, modelja e famshme shqiptare, para disa ditësh nxorri një foto, ku imazhi i saj ishte publik në websitin zyrtar të markës Mac. Revista Kozmetike kontrolloi më mirë për të

Në instagram e gjeni me emrin Lunarclips por emri i saj është Eda. Beauty Vlogere shqiptare që prej kohësh ndan me ndjekësit idetë  dhe tekniken e grimit . Kreative dhe me personalitet

Në një moment të vështirë historik, shkaktuar nga virusi Covid-19 , gjëja e vetme që nuk duhet të harrojme është të ëndërrojmë.  Të ënderrojmë për kohë të bukura dhe veçanërisht, kush

Nëse jeni të apasionuar pas makeupit , me siguri e dini rëndësinë e brandit Anastasia Beverly Hills në fushen e bukurisë. Ajo ka vite që ka hyrë në 10 brandet

Revista Kozmetike është frut i një eksperience dhjetë vjeçare në fushën e bukurisë. Pasi mbarova shkollën e mesme, fillova të ndiqja studimet e larta për International Management. Pavarsisht se lëndet e