a
 • Flokë

Kur zgjidhni mashat për flokët, duhet të merrni parasysh disa aspekte. Së pari lloji i flokëve tuaj: i drejtë, i valëzuar, kaçurrel, i dredhur, i imët apo i trashë? Gjatësia

Në këtë artikull duam të tregojmë si të bëni një zgjedhje shampoje kundër zbokthit sipas nevojës që kanë flokët tuaj. Kemi veçuar 3 shampo ekonomike dhe lehtësisht të aksesueshme nëpër

Piastra e flokëve GHD Gold Professional Styler ngelet akoma sot ajo ‘’profesionalja’’ në shumë vende dhe kultura, djepa të fushës së bukurisë. Ne vërtet nuk do vendosim këmbët në tapet të

Ka shumë brande që shesin shampo kundër së verdhës dhe çmimet variojnë nga më të ndryshmet, por për ju vajza kemi zgjedhur të analizojmë "No Yellow" të Fanola-s,

Argjila është baltë e cila ka veti pastruese për lëkurën. Egzistojne 5 tipe argjilash, e bardhë, e kuqe, e verdhë, rozë dhe jeshile. Secila përshtatet me tipe të ndryshme lëkure. Argjila

Dëshironi të kuptoni sa e ruajnë flokët tuaj ujin dhe sa shumë produkt thithin? Ja një provë e thjeshtë që nuk ju merr as 5 minuta kohë. Merrni 1 – 2

Keni dëgjuar për flokë porozë? Sepse dëshirojmë shumë të ndajmë me ju vajza kuptimin shkencor të këtij termi dhe të shpjegojmë se si ndikon tek produktet që përdorim për përkujdesin

Shpesh herë ankohemi se floku nuk zgjatet, s’ka shkëlqim, është tepër i dëmtuar dhe justifikohemi se është faji i gjenetikës. Për të patur flokë të shëndetshëm mjafton përkushtimi juaj në

I kemi parë tangle teezer-at kudo, nëpër video, reels e postime, dhe kemi një pyetje: Çfarë kanë këta ‘ngacmues’ që ia vlen kaq shumë? Tangle teezer-i vajza, e thënë shqip, nuk

Me siguri keni dëgjuar për keratinen dhe benefitet që ajo sjell në trajtimet e flokëve, por mbase nuk e dini që ka pasur një evulim të saj në një Përbëres


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/u904002663/domains/revistakozmetike.al/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/u904002663/domains/revistakozmetike.al/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219