a
 • Estetikë

Komuniteti i influencerve ne TikTok sa vjen e rritet, e gjithashtu dhe buja e tyre. Ditët e sotme të jesh influencer, do të thotë të jesh një person që krijon një

Rrudhat nuk janë asgjë tjetër përveç se palosje e lëkurës. Janë vija të holla që zhvillohen në pjesët e trupit më të ekspozuara ndaj diellit si fytyra, qafa, duart dhe

E dimë vajza, që shumica prej jush do donit që ato serumet që rrisin qerpikët të vepronin menjëherë.  Na vjen keq të zhgënjejmë shpresat tuaja, dhe tonat, por kjo nuk është

Dy gjëra duhet të kërkoni nga një pastrues që heq make up-in: Duhet të heqë me lehtësi të gjithë përbërjen në sy; dhe të mos i irritojë ata, apo lëkurën

Nëse e mbani mend gjë nga koha kur janë përdorur videokasetat, mbase është momenti për të blerë një krem ​​për rrudhat. Fatkeqësisht, shumë prej nesh fillojnë të kujdesen për lëkurën me

Edhe pse pak i mërzitshëm si proces, heqja e make-up-it në fund të ditës është një moment po aq i rëndësishëm sa vetë trajtimi i bukurisë. Pastrimi është hapi i parë

Përveç se nga ngjyra, kohëzgjatja dhe përbërja, buzëkuqët klasifikohen edhe në tekstura. Në web-in tonë gjeni një shkrim dedikuar posaçërisht, ku shpjegohen ato dhe tregohet se ku ndryshojnë nga njëra

Të huazuara nga italishtja, shampot lejla ndryshe i quajmë anti-giallo. Duke folur gjithmonë për flokët, janë më tepër se shampo kundër ngjyrës së verdhë dhe nuancave të bezdisshme të saj.Bionde

Një piastër flokësh cilësore do ju zgjasë me vite, dhe jo vetëm kaq: do ju mbrojë edhe flokët nga nxehtësia e tepërt. Keni pyetur ndonjëherë veten se cila është madhësia

Prej shekujsh kujdesi estetik, por dhe ai shëndetësor i lëkurës dhe flokëve është pjesë e praktikave tona të përditëshme. Flokët thuhet se janë gjysma e bukurisë e ndërsa portreti një nga