a
 • Kreu  • 3 mënyrat për të aplikuar make up-in, po apo jo?

3 mënyrat për të aplikuar make up-in, po apo jo?

Shumë produkte make up-i sigurojnë qëndrim konsistent për shumë orë. Mjafton t’i aplikoni në mëngjes që të rrinë në vend për gjithë ditën.

Siç edhe mund ta dini, ka tre mënyra për të aplikuar foundation.

Me furçë: Për të marrë mbulimin më të mirë nga make up-i, zgjidhni furça të mëdha me kokë të rrombullakët. Nëse jeni meraklie dhe keni nevojë për pak më shumë saktësi, provoni një furçë me kënd. Këndi vajza, do t’ju ndihmojë të mbuloni zonat më të vështira për t’u arritur. Sigurohuni që furçat tuaja t’i mbani gjithmonë të pastra duke i larë rregullisht.

Duke përdorur gishtat: Kjo është mënyra e thjeshtë. Vendosni kremin në fytyrë dhe përhapeni butësisht me majat e gishtave. Nëse keni lëkurë të prirur për puçrra ose me vaj, është më mirë të shmangni këtë teknikë dhe të zgjidhni furça ose sfungjer pasi gishtat tuaj mund të transferojnë vajra të tepërta në lëkurë.

Me sfungjer: Një sfungjer i make-up është një nga mënyrat më të mira për të aplikuar fondotintën. Lagni sfungjerin, hiqni ujin e tepërt dhe njomeni në make up. Pastaj me një lëvizje të lehtë, thjesht shtypeni në lëkurë, duke aplikuar produktin në mënyrë të barabartë.

Në videon e fundit në YouTube kemi provuar Armani Luminous Silk. Mos e humbisni! https://youtu.be/59VS-ZVfJGk .

L’Oreal Infallibile apo Fresh Wear? Përgjigje për drugstore gjeni këtu: https://revistakozmetike.al/loreal-infallible-24-hour-fresh-wear-apo-maybelline-super-stay-foundation/


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/u904002663/domains/revistakozmetike.al/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/u904002663/domains/revistakozmetike.al/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219